.


"Zajrzyj w siebie! w twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie jeśli potrafisz je odszukać". Marek Aureliusz

Witam Cię na blogu poświęconym mojej pasji - robótkom ręcznym i wszelkim twórczym poczynaniom :) Mam nadzieje że zostaniesz stałym bywalcem do czego Cię zapraszam.

Welcome to the blog dedicated to my passion- handicrafts and anything creative :) I hope that you wiil be a regular visitor.

Wszystkie zdjęcia prac są mojego autorstwa.Możesz je udostpniać bez mojej zgody. Pamiętaj jednak, żeby podać ich źróło :)

sobota, 16 stycznia 2016

Wycieczka do Manufaktury Szkła w Krośnie

W drugą sobotę mojego pobytu w Iwoniczu zorganizowałam sobie wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Bardzo mi zależało na tym żeby zwiedzić Manufakturę Szkła, a sanatorium w którym byłam nie organizowało w tym czasie takiej wycieczki. 
W sobotę po śniadaniu pojechałam busem  do Krosna (16 km, ok 30 min jazdy). Na miejscu byłam przed 11-tą. W Manufakturze Szkła wycieczki zaczynają się o pełnej godzinie, nie można indywidualnie zwiedzać. Grupy wchodzą tylko z przewodnikiem.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pomieszczenia gdzie wytapia się szkło.

Pan formuje różę

Róża gotowa

Następnie zwiedzaliśmy pracownie obróbki szkła.

Malowanie na szkle

warsztat grawera

 pracownia witrażuCiekawostką był mural 3D przedstawiający pracę w hucie szkła.


Oglądaliśmy także film o historii Huty Szkła w Krośnie
oraz liczne ekspozycje wyrobów gotowych.

Jestem zadowolona że wybrałam się do Manufaktury Szkła, bo być tak blisko Krosna i nie odwiedzić tak ciekawego miejsca to grzech.


4 komentarze:

  1. Piękne rzeczy. Aż chce się kupować! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam, że kiedyś jeszcze chyba w szkole średniej (albo pod koniec podstawowej, nie jestem pewna) byliśmy na wycieczce w podobnym przybytku, ale w sumie krótko (taka wizyta przy okazji czegoś innego). Ale bardzo mi się to spodobało. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Te wycieczki szkolne, to były czasy :) Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń